14 Ağustos 2013 Çarşamba

EMPAT Ben: Duygusal Bir Süngerim !

Bu aralar Enerji temizliğine fena sarmış durumdayım . Malumunuz  taşınıcaz ve yeni oturucağımız evde bizden önce kim bilir kimler oturdu , o evde kimbilir hangi duygular yaşandı , bilmemiz mümkün değil ama evi bu duygulardan temizlemek mümkün. Tabi önce hipolu, cifli bol köpüklü normal bi temizlik de yapıcam merak etme :) 
Biliyorum , şimdi diceksin ki , nerden esti bu enerji temizliği , hemen anlatayım ,kendimde uzun zamandır fark ettiğim ve artık beni rahatsız eden bir özelliğimle merak sardım ben bu işe, içinde bulunduğum ortamlarda her türlü negatif enerjiyi kendi bünyeme fazlasıyla çektiğimi hissettim,Adam Fever'ın "Empati" kitabını okuyanınız var mı bilmem, okuduysanız, orda anlatılan "empat"larıbilirsiniz, kendimi uzun zamandır onlar gibi hissediyorum, düşünün izlediğim filmler bile artık rahatsızlık vermeye başladı bana , diyelim ki filmde ki karakter fazla acı çekiyor, ya da haksızlığa uğruyor, bi bakıyorum ben Salya sümük ağlıyorum , ya da sinirden kuduruyorum evde ,haksızlığa ben uğramışım gibi. 
En son Türkiye seyahatimiz de ise artık emin oldum herşeyden,Bu seyahatimiz tam Gezi olaylarının olduğu günlere denk geldi , artık Ülkemin içinde bulunduğu korkunç durumdan mı, yoksa uzuun bir zamandır sessizliğe, kaossuz dingin bir ortama alışan bünyemin bir anda her duygunun aşırı yoğun yaşandığı bir Ortamda kendini bulmasından mı,Kendimi çok yorgun Enerjim resmen sömürülmüş gibi hissetmeye başladım. Ülkeme sevdiklerime , aileme kavuştum mutluluktan delirmem gerekirken , ben çok mutsuz, enerjisiz ve yorgundum. Saka gibi ama Ne zaman uçağa bindik evimize dönmek üzere , o zaman iyi hissetmeye başladım.
Anlicağınız ben "Duygusal Süngerim" Bu  nedenle negatif her türlü olaydan durumdan insandan aşırı etkileniyor, onun ruh halini içimde hissediyorum , biliyorum herkes , birileri için üzülür, negatifliklerden etkilenir ama benim ki biraz daha yoğun boyutu, başka insanların ruh halleri benim Tüm günümü etkiliyor, yapmak istediklerime engel oluyor, hayatımın stress oranını arttırıyor. Bu şikayetlerim doğrultusunda yaptığım bir kaç araştırmadan sonra, enerji temizliğine merak sardım. Ve okuduklarım sayesinde Tahmin ettiğim şeylerin gerçek olduğunu gördüm.Şöyle diyor bu işin  uzmanları,yaşadığınız yer, eviniz, eşyalarınız, o ortamda ki her duyguyu bünyesinde toplar, O evde acı olaylar mı yaşandı, sevgisizlik mi var , ya da  üzerinizde ki kıyafetle çok üzücü bir olay mı yaşadınız, Bu negatif enerjilerin tamamı o eve, duvarlara, koltuklara masalara hatta kıyafetlerinize siner, ve sizi negatif yüküyle etkilemeye başlar, yani atalarımızın dediği " şu eşyaların dili olsa da bir konuşsa "lafı  çok gerçektir ve tam da bu durumu özetler. Kiralık evler, Antika dolaplar ve Otel odaları için durum daha da vahimdir, başlarından neler geçtiğini hangi duyguları yaşadıklarını bilmezsiniz. Bu nedenle mutlaka temizlenmeye ihtiyaçları vardır. 
Gelelim şu temizlik işine ,bu enerji temizliği işi nasıl olcak dediğini duyar gibiyim :) Aslında Türkiye de bu işi profesyonel yapan insanlar var, benim ki , onların yazdıklarını , okumakla edinilmiş bilgilerin bir derlemesi. Bu işlere inanan bir çok insan olduğu gibi aranızda inanmayanda vardır eminim , sonuçta yöntemler basit, siz de bu tarz duygu durumlarından kolaylıkla etkilendiğinizi düşünüyorsanız evde deneyin bir şey kaybetmez , belki kazanırsınız kim bilir :) Umut Fakirin ekmeği sonuçta gençler :) 
 araştırmalarım sonrası edindiğim bilgilerle , negatif enerjilerin temizlenmesini sağlayan bir kaç yöntem paylaşıyorum sizinle , ben yapmaya yeni başladım Sonuçları da burdan yazmaya devamedicem.
1- Sirke: Elma sirkesi her yerde karşıma çıktı bu araştırma boyunca , bir gün oturduğum bir kafede arkada temizlik suyu hazırlayan birinin içine sirke döktüğünü görmüş anlam verememiştim , bugün anlıyorum nedenii :) evi haftada bir sirkeli su ile silmek önemli , ve sirke ile duş almak. (Duştan çıkarken yarım bardak sirkeyi başınızdan aşağı dökmek ve durulanmamak)
2-TUZ: Tuz çok çok önemli bir enerji süngeri, bazı yerlerde tüm odalarınızda küçük kaplarda tuz bulundurun diyor, bazıları, cebinizde bir kağıda sarılı taşıyın ve her gün değiştirin diyor, bazıları ise duşta yarım fincan tuzu ıslanmış bedeninizde gezdirin ve 5 dakika bekleyin yazıyor. Sanırım ben hepsini yapıcam. 
3-Adacayı: yine çok çok önemli ama içmek için değil tütsü yapmak için, yakın ve tüm evi odalarınızı gezin , özellikle yeni bir eve taşınacaksanız yeni evin içinde bunu yapın.
4- Sarmısak: Kapıya asılan sarmısak da önemli , eskiden evlerde kapı üstlerinde olurdu sanki yanılıyormuyum ?
5- Beyaz Mum: Mum yakmak önemli bir enerji kovucu.
6- Tütsüler ve Üzerlik: Güzel kokulu herşey pozitif duygular barındırdığı için mutlaka evde bulunmalı . Tütsüler bu iş için harika bir de aktarlarda satılan üzerlik otu var , kokusu güzel olmasa da zaman zaman evde yakılmalı.
Ayrıca evde ki dağınıklı , tozlu ve kirli yerler, kırık veya bozuk eşyalar, kırık aynalar, fazla kullanılmayan esyalar,ölü bitkiler enerji akışını durduran şeyler, bunlardan kurtulmaya bakın . Ev her daim temiz toplu ve havalandırılmış olmalı ki içerde enerji akışı sağlansın. Yeni temizlenmiş bir evin huzurunu getirin şimdi gözünüzün önüne , hah işte o tazelenmiş pozitif  enerji canlarım . Bunlar benim son zamanlarda öğrendiklerim, bildiğimi paylaşmadan, aldığımı geri vermeden olmaz dedim Yazdın senin için . Şimdi gidip mumlarımı Tütsülerimi yakayım

Korkunçlu ortamlar yarattım biraz ni ha ha ha :) Büyücüyüz dedik di mi :) 
3 yorum:

Yeraz dedi ki...

Bir neci feng shui,ben de çok inanırım.Yaparım da...İkimize de pek gelmiyor ama misafirden sonra galan da yapılması lazım..,

white glaze dedi ki...

Merhabalar;
Blogunuzu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım.
676. takipçiniz benim.
Bu arada çok hoş bir çekilişim var, muhakkak beklerim :)
Sevgiler
http://whiteglaze.blogspot.com
twitter: @_gamzeahmet_

DOZ BUYUCUSU dedi ki...

@yeraz, ayneb feng shui, şimdi evi de feng shui. Ye göre dizayn edicem bakalım yapabilirsem :)

@white glaze, çok tesekkürler :) hoş geldiniz .

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails